با Fly Dynamic Image Resizer تصاویر را در وقت مناسب ایجاد کنید!

پیشتر در تازه وارد افزونه‌ی OTF Regenerate Thumbnails رو برای برش بهینه‌تر تصاویر در وردپرس معرفی کرده بودم اما جواب ندادنش روی سایت مشتری باعث شد در جستجوی جایگزین بروزتر به پلاگین Fly Dynamic Image Resizer برسم.

توسعه‌دهندگان پوسته‌های وردپرس اکثرا از  تابع add_image_size برای تعریف اندازه‌های متفاوت تصاویر شاخص استفاده میکنن. راه استانداردی که البته همیشه هوشمندانه‌ترین انتخاب نیست.Fly Dynamic Image Resizer WordPress Pluginرویه‌ی طبیعی در وردپرس اینه که از تمام عکسهای آپلود شده تصاویری با اندازه‌های معرفی شده در قالب ساخته بشه. تعداد پستها مخصوصا در سایتهای خبری که بالا بره فضای میزبانی پر میشه از تصاویر بریده شده‌ای که اکثرشون برای همیشه بلااستفاده میمونن. تعویض پوسته و نیار به اندازه‌های جدید هم میتونه اوضاع رو خرابتر کنه.

اکثر افزونه‌های موجود که با جستجو برای عبارت Regenerate Thumbnails بهشون میرسیم اندازه‌های تعریف شده با add_image_size در پوسته‌ی جدید رو شناسایی و تصاویر قبلی رو بر اون اساس برش میدن. نتیجه‌ی کار افزایش تعداد تصاویر بلااستفاده و فشار عجیب روی منابع سروره!

افزونه‌ی Fly Dynamic Image Resizer مشکل رو با ساخت تصاویر در زمان درخواست و نه زمان آپلود حل میکنه. استفاده از پلاگین هم با تعریف اندازه‌ها در فایل functions.php و فراخوانی در پوسته ممکنه و هم از راه ساده‌تر یعنی فعال کردن افزونه و فراخوانی یک مرحله‌ای تصویر دلخواه با همچین کدی:

با استفاده از این کد میتونیم اندازه‌ی ۵۰۰ در ۳۰۰ تعریف شده به کمک add_image_size در فایل توابع رو حذف و خط بالا رو جایگزین محل فرخوانی کنیم.

پلاگین وردپرس Fly Dynamic Image Resizer رو نصب کنین و از گرم‌شدن زمین با اشغال فضای کمتر هارد سرور و پردازش کمتر سی پی یو جلوگیری کنین!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *